
Народният представител Свилен Трифонов от парламентарната група на ,,Демократична България” е отправил официално искане до областния управител на Добрич Руслан Томов за организиране на работна среща относно задълбочаващите се проблеми с водоснабдяването на областта.
В писмото си народният представител посочва, че през последните години проблемите с водоснабдяването в област Добрич се задълбочават, а през последните месеци ситуацията придобива „изключително сериозни размери“ и предизвиква сериозно напрежение сред жителите на редица населени места.
Повод за искането са честите и продължителни аварии, които оставят хората без вода за дни и дори седмици, както и сигналите за влошено качество на питейната вода. Според Свилен Трифонов това не са единични инциденти, а дългогодишен системен проблем, който изисква координирани и незабавни действия от всички отговорни институции.
„Темата не може повече да бъде разглеждана единствено през призмата на поредната авария, а изисква цялостен подход, активна институционална координация и изработване на конкретен план за действие с ясни срокове, отговорности и ангажименти“, посочва Трифонов в официалното си искане.
В тази връзка Трифонов предлага да бъде организирана работна среща с участието на: народните представители от Добрич; кметовете на всички общини в област Добрич; ръководството на „ВиК Добрич“ АД; представители на „Български ВиК холдинг“ ЕАД; представители на Министерството на регионалното развитие и благоустройството; представители на Регионалната здравна инспекция – Добрич.
Народният представител подчертава, че единствено чрез общи действия и координация между всички институции може да бъде намерено устойчиво решение на натрупаните с години проблеми и да бъде възстановено доверието на гражданите.
Свилен Трифонов настоява срещата да бъде организирана в кратки срокове, като при определяне на датата бъдат съобразени пленарните заседания на Народното събрание, за да бъде осигурено присъствието на народните представители от региона.
Още новини
Божидар Божанов: Поздравления за Радан Кънев - сигурни сме, че „Демократична България“ ще продължи да надгражда и да печели доверие
Ивайло Мирчев: Герберските калинки станаха прогресивни копринки
Ивайло Мирчев: Гоним “Райнметал”, погрешно гледаме към Китай, това прилича и на саботаж
“Демократична България” вкарва санкциите „Магнитски“ в българското законодателство
Божидар Божанов: Гледаме втори епизод на “Колеги, прибирайте се” - новите управляващи са доста плахи към разбиването на корупционни схеми
Ивайло Мирчев: България не трябва да се превръща в троянски кон за руски газ, „изпиран“ през Турция
Медиатека
Божидар Божанов в "Говори сега"
Ивайло Мирчев в "Седмицата на Дарик"
Ивайло Мирчев в "Денят с Веселин Дремджиев"
Позиции
ДБ с отговор до КРИБ: Още в началото на юни отново предложихме държавните служители сами да си плащат осигуровките
Позиция на "Демократична България" относно палежа на български дипломатически автомобили в Скопие
Културата не може да бъде първата жертва на бюджетната безотговорност