Симеон Ставрев: Няма да има проблем в “Слатина”, “Изгрев” и “Подуяне” с боклука- въпросът е все пак да имаме ефективно сметосъбиране на нормална цена, вместо фирми, свързани с Таки да ни събират боклука и да се вдигне такса смет за гражданите

30 октомври 2025, четвъртък Viber

Симеон Ставрев: Няма да има проблем в “Слатина”, “Изгрев” и “Подуяне” с боклука- въпросът е все пак да имаме ефективно сметосъбиране на нормална цена, вместо фирми, свързани с Таки да ни събират боклука и да се вдигне такса смет за гражданите

Хората не трябва да се притесняват, въпреки опитите на определени политически субекти да всяват паника. Първата най-спешна зона за сметопочистване е шеста – там, където са “Люлин” и “Красно село”. Вчера екипът на кмета обяви, че общинското дружество “Софекострой” ще чисти и извозва боклука на тези два района през следващите пет години. В момента “Люлин” има на разположение девет големи и пет по-малки камиона. Когато успеят да съберат сметта, натрупана през изминалите дни, ситуацията ще влезе в нормалния си ритъм. Докато “Софекострой” успеят да си купят тези 34 камиона, за които Столичен общински съвет им даде заем, те ще успеят да наваксат и ще вложат тази техника в двата района. За “Люлин” и “Красно село” не би трябвало да има притеснения.

Не са верни твърденията за недостиг на човешка ръка. По наша информация персоналът на частната фирма, която обслужваше “Люлин” и “Красно село” вече започва да постъпва в Завода за боклук. В момента имаме както достатъчно техника, така и достатъчно работници за справяне с кризата. Следващият въпрос е какво правим с трета зона, където са “Слатина”, “Изгрев” и “Подуяне”, където договорът за сметопочистване изтича на 1 декември. Екипът на кмета търси баланса между цена и качество. Вариантите към момента са два – или пряко договаряне с изпълнител, който предлага добра цена от 200 лв. на тон, или ако не се намери такъв, теглим ресурса от “Люлин” и “Красно село” и “Софекострой” влиза там изцяло с камионите, които си купуват. Вярвам, че няма да има проблем в “Слатина”, “Изгрев” и “Подуяне” – въпросът е все пак да имаме ефективно сметосъбиране на нормална цена, вместо фирми, свързани с Таки да ни събират боклука и да се вдигне такса смет за гражданите.

-Симеон Ставрев в „Твоят ден“ по Nova News

Участници в материала:

Симеон Ставрев

Общински съветник в София

Симеон Ставрев

Още новини

Атанас Славов: Трябва да направим всичко възможно изборът на ВСС да бъде честен и открит

Атанас Славов: Трябва да направим всичко възможно изборът на ВСС да бъде честен и открит

Божидар Божанов: Заявката за вето на санкциите е стратегическа грешка

Божидар Божанов: Заявката за вето на санкциите е стратегическа грешка

Божидар Божанов: Каним другата седмица парламентарните партии на дебат по предложението ни държавните служители да си плащат осигуровките

Божидар Божанов: Каним другата седмица парламентарните партии на дебат по предложението ни държавните служители да си плащат осигуровките

“Демократична България” призова управляващите да оттеглят кандидатурата на Асен Меджидиев за подуправител на НЗОК и да предложат истински реформатор

“Демократична България” призова управляващите да оттеглят кандидатурата на Асен Меджидиев за подуправител на НЗОК и да предложат истински реформатор

ДБ с отговор до КРИБ: Още в началото на юни отново предложихме държавните служители сами да си плащат осигуровките

ДБ с отговор до КРИБ: Още в началото на юни отново предложихме държавните служители сами да си плащат осигуровките

Ивайло Мирчев: Здравеопазването остава касичка за корупционни схеми - вместо грижа за младите лекари и пациентите, виждаме смяна на лицата, но моделът си е същият

Ивайло Мирчев: Здравеопазването остава касичка за корупционни схеми - вместо грижа за младите лекари и пациентите, виждаме смяна на лицата, но моделът си е същият

Всички новини

Медиатека

Бойко Димитров в "Денят ON AIR

Бойко Димитров в "Денят ON AIR

Атанас Славов в "Още от деня"

Атанас Славов в "Още от деня"

Александра Стеркова в "Денят на живо"

Александра Стеркова в "Денят на живо"

Всички видеа

Позиции

ДБ с отговор до КРИБ: Още в началото на юни отново предложихме държавните служители сами да си плащат осигуровките

ДБ с отговор до КРИБ: Още в началото на юни отново предложихме държавните служители сами да си плащат осигуровките

Позиция на "Демократична България" относно палежа на български дипломатически автомобили в Скопие

Позиция на "Демократична България" относно палежа на български дипломатически автомобили в Скопие

Културата не може да бъде първата жертва на бюджетната безотговорност

Културата не може да бъде първата жертва на бюджетната безотговорност

Всички позиции
Използваме бисквитки на нашия уебсайт, за да подобрим неговото представяне и вашето преживяване. Ако продължите, ще приемем, че сте съгласни с това. OK