От сергията до строителния хипермаркет – “Демократична България” работи за запазване на предприемаческия дух в Пазарджик

14 септември 2022, сряда Viber

От сергията до строителния хипермаркет - “Демократична България” работи за запазване на предприемаческия дух в Пазарджик

По-високи доходи, по-добро образование и здравеопазване, ясна ориентация към Европа и въвеждането на еврото. Пътят към онази България, в която всички искаме да живеем свободно, да отглеждаме децата си и да остареем достойно не e кратък и бърз. В “Демократична България” са наясно с това, затова от първия си ден с решителност и смелост поставят ясно темите и посоката, за да постигнем отдавна закъснелия икономически растеж, който хората заслужават.

В потвърждение на ангажимента на обединението за преодоляване на последиците от многобройните застъпващи се кризи, за подкрепа на предприемачеството и създаване на нови работни места, водещите кандидати на “Демократична България” в Пазарджик Антоанета Цонева и Александра Стеркова продължават серията си от срещи с бизнеса в областта. 

След разговорите в „Крез“, “Оги инвест”, “Матраци Симеонов”, “Нота бене”, “Ингилиз”  множеството малки семейни магазинчета и салони в общините, двете дами се срещнаха официално и със Сдружението на предприемачите в Пазарджик. Организираха и бизнес закуска във Велинград.

“От сергията на Айше от Св. Петка на пазара в Белово, до впечатляващия търговски комплекс “Крез” в Пазарджик, в региона ври и кипи предприемачески дух, който ни зарежда с оптимизъм, че  България може много повече и разумът ще победи разрухата.” Това коментира Антоанета Цонева след срещата с бизнесите в Пазарджик. Тя допълни, че “Демократична България” изпълнява своя ангажимент да облекчи предприемачите от непосилната тежест на бюрокрацията, да ги освободи от произвола на институциите, които действат като чадър за удобните и бухалка за неудобните и да ги защити и подкрепи в моментите на криза. 

Именно в тази посока в последните три парламента, обединението беше водеща сила за реализиране няколко ключови инициативи. Бяха закрити Специализираният съд и прокуратура, като репресивни инструменти. Даде се допълнителна възможност на Европейската прокуратура да работи по разследването на злоупотреби с европейски средства. Повиши се драстично сигурността на електронните регистри и се направиха първи, решителни стъпки за въвеждане на реално електронно управление, въпреки съпротивата на администрацията. А в следващото Народно събрание ще работи усилено за въвеждане на еврото, което допълнително ще облекчи търговския обмен с държавите от ЕС и ще бъдат освободени средства за истинска пенсионнна реформа.

Предприемачите от пазарджишко коментираха и мярката на “Демократична България” за вдигане на прага за регистрация по ДДС от началото на 2023 г. на 100 000 лв. като много положителна. Те отбелязаха резултата от усилията на обединението за въвеждане на новите правила за използване на енергия от възобновяеми енергийни източници за собствени нужди. “Промените скъсиха пусковите срокове, което е облекчение и спестява ценно време и средства.” Споменаха конкретно и усъвършенстването на системата за ваучери в полза както на работодателите, така и на служителите, като малка, но осезаема промяна за подобряване на бизнес климата. 

“Ясно е, че хората, които имат бизнес, искат предвидимост, искат да планират и инвестират, заради което им е необходима стабилност”, коментира Антоанета Цонева. Като част от последното редовно павителство, което завари продлъжаващите последствия от ковид пандемията, посрещна войната в Украйна, енергийната криза и последвалата инфлация, екипът на “Демократична България” беше сред ключовите застъпници за включване в бюджета на справедливи компенсации за бизнеса общ размер около 4 млрд. лева.

“Навременна подкрепа, която достига до хората и бизнесите, които имат реална нужда от тях. Компенсации “на калпак”, при които караш Панамера и получаваш помощи, не са работещи, само изкривяват икономиката и засилват социалното неравенство. Продължаваме да отстояваме тази позиция и още в първите дни на новия парламент очакваме предложението на служебния кабинет за новите компенсации, за да не губим нито ден на фона на настъпващия зимен сезон.”

Така Александра Стеркова коментира след срещата в Пазарджик ангажимента на “Демократична България” за справедлива подкрепа за хората и бизнеса във времената на тежка криза. 

“Демократична България” е единствената политическа партия, която обикаля областта и стига до всяко село,” катогерични бяха представителите на бизнеса на срещата в Пазарджик. 

Срещите на Антоанета Цонева и Александра Стеркова с бизнеса в пазарджишко продължават днес с посещение на един от лидерите в автомобилната индустрия – гигантът Костал. 

Участници в материала:

Антоанета Цонева
Антоанета Цонева
Александра Стеркова
Александра Стеркова

Още новини

Божидар Божанов: Поздравления за Радан Кънев - сигурни сме, че „Демократична България“ ще продължи да надгражда и да печели доверие 

Божидар Божанов: Поздравления за Радан Кънев - сигурни сме, че „Демократична България“ ще продължи да надгражда и да печели доверие 

Ивайло Мирчев: Герберските калинки станаха прогресивни копринки

Ивайло Мирчев: Герберските калинки станаха прогресивни копринки

Ивайло Мирчев: Гоним “Райнметал”, погрешно гледаме към Китай, това прилича и на саботаж

Ивайло Мирчев: Гоним “Райнметал”, погрешно гледаме към Китай, това прилича и на саботаж

“Демократична България” вкарва санкциите „Магнитски“ в българското законодателство

“Демократична България” вкарва санкциите „Магнитски“ в българското законодателство

Божидар Божанов: Гледаме втори епизод на “Колеги, прибирайте се” - новите управляващи са доста плахи към разбиването на корупционни схеми

Божидар Божанов: Гледаме втори епизод на “Колеги, прибирайте се” - новите управляващи са доста плахи към разбиването на корупционни схеми

Ивайло Мирчев: България не трябва да се превръща в троянски кон за руски газ, „изпиран“ през Турция

Ивайло Мирчев: България не трябва да се превръща в троянски кон за руски газ, „изпиран“ през Турция

Всички новини

Медиатека

Божидар Божанов в "Говори сега"

Божидар Божанов в "Говори сега"

Ивайло Мирчев в "Седмицата на Дарик"

Ивайло Мирчев в "Седмицата на Дарик"

Ивайло Мирчев в "Денят с Веселин Дремджиев"

Ивайло Мирчев в "Денят с Веселин Дремджиев"

Всички видеа

Позиции

ДБ с отговор до КРИБ: Още в началото на юни отново предложихме държавните служители сами да си плащат осигуровките

ДБ с отговор до КРИБ: Още в началото на юни отново предложихме държавните служители сами да си плащат осигуровките

Позиция на "Демократична България" относно палежа на български дипломатически автомобили в Скопие

Позиция на "Демократична България" относно палежа на български дипломатически автомобили в Скопие

Културата не може да бъде първата жертва на бюджетната безотговорност

Културата не може да бъде първата жертва на бюджетната безотговорност

Всички позиции
Използваме бисквитки на нашия уебсайт, за да подобрим неговото представяне и вашето преживяване. Ако продължите, ще приемем, че сте съгласни с това. OK