“Няма да бъда министър на правосъдието”, заяви пред БНТ преди откриването на 47-ото Народно събрание съпредседателят на “Демократична България” Христо Иванов. На въпроса на водещата , “имате ли самочувствието, че „Демократична България“ може да проведе съдебната реформа”, Иванов отговори: “Кой, ако не “Демократична България”.
Иванов припомни позицията на обединението, че е необходима системна съдебна реформа и заяви, че парламентът трябва веднага да се заеме с нея, както и с приемането на бюджета за 2022 г. Той се присъедини към призива на лидера на “Продължаваме промяната” Кирил Петков главният прокурор Иван Гешев да си подаде оставката.
“Нагласата ни е да подкрепим предложението за председател на НС от ПП, защото е логично политическата сила, която ще конструира мнозинството, да има и председател на парламента”, каза още Христо Иванов. И обяви, че ДБ традиционно ще предложи своя съпредседател Атанас Атанасов за зам.-председател.
По думите на лидера на “Да България”, разговорите с „Продължаваме промяната“ вървят добре, но има да се свърши още много работа до подписването на коалиционно споразумение. И когато то бъде завършено в детайли, трябва да бъде одобрено от колективните управленски органи на “Демократична България”.
Според Иванов няма теми препъни-камък, но има още много, които не са обсъждани. Въпреки това неговата оценка е, че е налице висока степен на консенсус по предложените цели.
Още новини

Христо Иванов: Предстои да обсъдим номинацията на Асен Василев

Ивайло Мирчев: Притесненията са, че руската шпионска мрежа е стигнала до върховете на държавата

Ивайло Мирчев: Защо по времето на Борисов гоненето на руски дипломати беше толкова трудно

Становище инсинератор Ракитница

Атанас Славов: Изгонването на руските дипломати е смела постъпка, която трябваше да бъде направена по-рано

Христо Иванов: Усилие за съставяне на управление с първия мандат е най-здравословното за страната ни
Медиатека

Атанас Славов: Изгонването на руски дипломати е смела стъпка и не е еднолично решение

Надежда Йорданова: Най-ранната дата за предсрочни избори е 18 септември

Ивайло Мирчев в "ДЕНЯТ с В.Дремджиев", 27.6.2022
Позиции

“Демократична България” внесе в НС предложение за създаване на временна комисия за изменение на конституцията

„Демократична България“: Бързо и ефикасно да бъдат неутрализирани заплахите срещу журналиста Атанас Чобанов

Категорично осъждаме нападението над център Rainbow Hub