Симеон Ставрев

Общински съветник в София

Част от Национален съвет, Общински съветници

Най-важното накратко:

От 2019 г. съчетавам работата си като софтуерен инженер с тази на общински съветник от групата на Демократична България в Столичния общински съвет. Завършил съм Софийската математическа гимназия и съм бакалавър по информатика от Нов Български Университет. От 2004 година съм минал през всички нива в IT сферата – от младши през старши програмист до ръководител на екип. Работил съм както в български, така и в чуждестранни софтуерни фирми. През 2014 основах своя IT компания, която работеше за холандския пазар. Имам опит в управлението на екип от хора, комуникация с клиенти и продажби.

Обществените каузи, които съм защитавал:

Работя като доброволец в дигиталния екип на „Да, България!“ и съм програмист на уебсайтовете на партията и коалицията „Демократична България“. Занимавал съм се с различни проекти с идеална цел – уеб портал за музика, организиране на музикални фестивали, Коалиция „За да остане природа в България“, сайта за мониторинг на реформите в България Реформи.орг.

Работа за “Да, България!” дотук:

Учредител съм на партията и съм член на Националния съвет. На 27 октомври 2019 бях избран за общински съветник в Столичен общински съвет от листата на Демократична България, след като се класирах на второ място във вътрешните електронни избори на „Да, България!“ за представители на коалицията на местните избори. Съавтор съм на предизборната програма на Демократична България в част „Транспорт“ за Парламентарни избори 2021, на стратегиите, които сме предлагали за пътната безопасност в София и в страната, на програмата за управление на София в сектор „Транспорт и инфраструктура“ за Местни избори 2019. Аз съм един от инициаторите на кампанията за построяването на магистрала Хемус. Член съм на местната организация на “Да, България!” в Оборище.

Мотивация

Вярвам, че опитът, натрупан от работата ми като общински съветник и дейността ми за “Да, България!” като цяло биха били ценни за работата и на следващия Национален съвет. Откакто съм член на НС, не съм пропуснал нито едно негово заседание, защото съзнавам сериозността на този ангажимент. Вярвам и в смисъла на приемствеността. Изграденото дотук има нужда от сериозно надграждане. След всички трудности, през които преминахме като партия, моментът, в който вече имаме свои представители в парламента и в министерски съвет, е изключително важен. Точно сега “Да, България!” има нужда в Националния си съвет от хора, които няма да се поколебаят да защитават ценностите ни, хора, които не се боят от работа и не са тук “заради славата” и досега до властта. За мен ще е чест да продължа да бъда един от тях.

Симеон Ставрев

Симеон Ставрев в социалните мрежи:

  1. LinkedIn
  2. Instagram
  3. Уебсайт

Новини и позиции

Бойко Димитров, ПП-ДБ: Настояваме за смяната на директора на Столичен автотранспорт Стилян Манолов

Бойко Димитров, ПП-ДБ: Настояваме за смяната на директора на Столичен автотранспорт Стилян Манолов

Симеон Ставрев: ГЕРБ, БСП, ИТН и икономическото им мнозинство в София са отговорни за задкулисните злоупотреби и огромните загуби в общински дружества

Симеон Ставрев: ГЕРБ, БСП, ИТН и икономическото им мнозинство в София са отговорни за задкулисните злоупотреби и огромните загуби в общински дружества

Симеон Ставрев: Налице е сериозен сигнал, че полицаи спят, играят  на компютри и пият алкохол по време на дежурства в метрото

Симеон Ставрев: Налице е сериозен сигнал, че полицаи спят, играят на компютри и пият алкохол по време на дежурства в метрото

Симеон Ставрев: Няма да има проблем в “Слатина”, “Изгрев” и “Подуяне” с боклука- въпросът е все пак да имаме ефективно сметосъбиране на нормална цена, вместо фирми, свързани с Таки да ни събират боклука и да се вдигне такса смет за гражданите

Симеон Ставрев: Няма да има проблем в “Слатина”, “Изгрев” и “Подуяне” с боклука- въпросът е все пак да имаме ефективно сметосъбиране на нормална цена, вместо фирми, свързани с Таки да ни събират боклука и да се вдигне такса смет за гражданите

Симеон Ставрев: Транспортната блокада на София беше един зле скалъпен сценарий

Симеон Ставрев: Транспортната блокада на София беше един зле скалъпен сценарий

Общинските дружества в София се управляват от едно икономическо мнозинство, за което се твърди, че стои Красьо Черния

Общинските дружества в София се управляват от едно икономическо мнозинство, за което се твърди, че стои Красьо Черния

Покажи още

Медиатека

Симеон Ставрев в "Денят с Веселин Дремджиев"

Симеон Ставрев в "Денят с Веселин Дремджиев"

Симеон Ставрев в "Свободна точка"

Симеон Ставрев в "Свободна точка"

Симеон Ставрев в "12+3"

Симеон Ставрев в "12+3"

Симеон Ставрев в "Радио София"

Симеон Ставрев в "Радио София"

Симеон Ставрев в "Делници"

Симеон Ставрев в "Делници"

Симеон Ставрев в "Събуди се, София"

Симеон Ставрев в "Събуди се, София"

Покажи още
Използваме бисквитки на нашия уебсайт, за да подобрим неговото представяне и вашето преживяване. Ако продължите, ще приемем, че сте съгласни с това. OK