“Българският енергиен суверенитет днес е на трупчета”, заяви съпредседателят на Демократична България Христо Иванов при строежа край Кърджали на газовия интерконектор с Гърция.
Иванов направи паралел между строящата се от 2009 г. междусистемна газова връзка с Гърция и скоростното строителство на българската част от т.нар. Турски поток.
“Много интересно е да се направи сравнение между двете тръби. Тази, която се строи от 11 години и тепърва ѝ предстои да прекоси неясно защо дъното на яз. “Студен кладенец”, макар че от нея критично зависи диверсификацията на източниците, а не просто на трасетата, и онази тръба – Руски поток, която беше изградена с денонощно усилие, на която Бойко Борисов заложи едва ли не целия си капитал и остана с цената на всичко на власт, за да може да завърши своя ангажимент към Путин и Ердоган и която, когато бъде открита, Борисов ще се опита да покрие новината с това, че България е започнала да получава азерски газ и от 1 януари всъщност енергийната диверсификация била реалност”, изброи Христо Иванов.
Той попита колко азерски газ ще преминава през реверсивната връзка и посочи, че именно от нея зависи България да има енергиен суверенитет. Христо Иванов прогнозира, че ще бъдат необходими години, за да бъде завършено трасето на интерконектора с Гърция.
“Това е поредната огромна лъжа на Бойко Борисов – този човек, който се превърна в синоним на лъжата в българската политика, който жонглира с всякакви полуистини и манипулации, за да прикрие факта, че България е на колене пред Путин и Ердоган и че се случва това, което е от интерес на Кремъл, а не това, което е от интерес на България. Така ще бъде, докато имаме това управление, което заради своята корумпираност и прогнилост отдавна е продало българския национален интерес на който има желание да го купи”, добави съпредседателят на “Демократична България”.
Целия му коментар гледайте тук:
Още новини

Надежда Йорданова: Да излезем от безвремието, да сложим край на бъркотията и да направим реформаторско правителство

Антоанета Цонева: Обединени ПП и ДБ сме за нормален европейски живот, за една модерна България

Ивайло Мирчев: Хага да даде Путин на Гешев и той ще го спаси

Христо Иванов: Ако искате приказките да станат действия, дайте ни мандат за управление

Стела Николова: Има как Варна отново да се превърне в перлата на Черноморието

Д-р Симидчиев: Промяната в здравеопазването не е само въпрос на пари, а и на мисленето
Медиатека

Христо Иванов за инфлацията, еврозоната и корупцията в България

Надежда Йорданова: Искаме да променим безконтролната власт на прокуратурата

Тафров: Думите на финансовия министър подкопават доверието в икономиката
Позиции

"Да, България" ще преговаря за коалиционно споразумение с "Продължаваме промяната"

“Демократична България” внесе в НС предложение за създаване на временна комисия за изменение на конституцията

„Демократична България“: Бързо и ефикасно да бъдат неутрализирани заплахите срещу журналиста Атанас Чобанов