Във връзка с разпространена от медиите информация, съдържаща изявление на г-жа Корнелия Нинова, че се е “разбрала да си сътрудничи за честността на вота с “Демократична България” на експертно равнище” дължим да уточним следното:
Получихме писмо от г-жа Нинова за среща по темата за честността на вота. Отклонихме поканата, като заявихме, че БСП трябва да си свърши работата по опазване на вота чрез своите представители в секционните комисии – нещо, което е тяхно задължение, и че техните застъпници могат да качват копия на протоколите на платформата “Ти броиш”. Това може да направи всяка една партия и всяка НПО с наблюдатели.
Винаги сме заявявали, че ще предоставим платформата “Ти броиш” на всички заинтересовани, за да улесним провеждането на независимо наблюдение на вота и за да популяризираме още повече битката за честни и свободни избори.
Още новини

Неприемливо е социален министър да говори за новите перспективи с Русия и Китай в руското посолство

Позицията на “Да, България” спрямо регулаторите е да подкрепим единствено кандидатури, издигнати от професионални организации и граждански сдружения - хора с доказано висока експертиза, обществена подкрепа и нравствени качества

Решение на ИС на "Да, България!" относно избора на членове на регулатори

В “Да, България” поддържаме позицията си за номинирани от професионалните и академичните общности кандидати за регулатори и органи на съдебната власт

Общо събрание на МО Плевен

Общо събрание на МО Белене
Медиатека

Ивайло Мирчев в "Тази сутрин"

Елисавета Белобрадова в "Денят на живо"

Надежда Йорданова в "12+3"
Позиции

Хронология на споразуменията за правителство. И как Пеевски изпадна от тях

Позиция на “Демократична България” относно необходимостта от съставяне на редовно правителство и излизане от политическата криза

Решение на Изпълнителния съвет на „Да, България!“ за избор на председател на 51-ото Народно събрание