Народният представител от “Продължаваме Промяната – Демократична България” Антоанета Цонева призова Министерството на земеделието и храните за навременно изплащане на субсидиите на земеделските стопани. Депутатът от 18 МИР – Разград подчерта и необходимостта от справедливото компенсиране на българските земеделци за увеличените цени на торове, препарати и консумативи.
В хода на парламентарното изслушване на министъра на земеделието и храните Кирил Вътев Цонева адресира изменението на Наредба № 4 от 2023 г., с което се предвижда удължаване на кампанията за директни плащания. По този начин до 21 юли 2023 г. земеделските стопани могат да подават заявления за подпомагане по Кампанията за директни плащания и да правят редакции по вече подадените заявления. Цонева уточни, че действията на служебното правителство са причината за забавянето на подготовката и качественото провеждане на кампанията.
“Избиратели от моя избирателен район – малки и средни производители – апелират за необходимостта от допълнителни указания на земеделските стопани и Областните и Общински служби по земеделие за новите условия и възможности за подпомагане на начина за подаване на заявления и очертаване на начина за реализиране и прилагане на новите интервенции”, заяви от парламентарната трибуна Цонева.
Представителят на “Да, България” предупреди, че е особено важно да се положат много усилия за достатъчно прозрачност при протичане на закъснялата кампания. Депутатът призова още за предварителни указания към земеделските стопани за изискванията, които Държавен фонд “Земеделие” ще проверява при изпълнението на всяка от новите интервенции, както и какви документи трябва да се предоставят от земеделските стопани. “Изключително важно е да бъде осигурено навременно изплащане на субсидиите за земеделските стопани и справедливото им компенсиране за увеличените цени на торове, препарати и консумативи”, заключи Цонева.
Още новини

Ивайло Мирчев: Над Таки и Ковачки има политически чадър, Борисов и Пеевски мълчат

Божидар Божанов: Министър Митов остана само с подкрепата на Пеевски

Ивайло Мирчев за трагичната смърт на Явор Георгиев от Варна: ГЕРБ са отговорни за продължаващото полицейско насилие

Божидар Божанов: Назначенията на „Новото начало“ в МВР избухват в ръцете на министър Митов

Надежда Йорданова: Прокуратурата се оправдава арогантно за своите провали, къде са разследванията

Постоянното влизане в битки с правителство, с политически партии, с управляващи и опозиция е странна тактика за една президентска институция
Медиатека

Ивайло Мирчев в "Денят започва"

Божидар Божанов в "Тази сутрин"

Надежда Йорданова в "Здравей, България"
Позиции

“Да, България” подкрепя инициативата за издигане на единна кандидатура за президент на демократичната общност чрез предварителни избори

ПП-ДБ внесе в парламента декларация за препотвърждаване на ангажимента на България за влизане в еврозоната на 1 януари 2026 г.

ДБ: Скандалът с контрабандните цигари в Пловдив води към Пеевски